10 / 3 810

Audi A4: ještě sportovnější a ještě modernější


A4 patří mezi nejdůležitější modely značky Audi.

Ta nyní po čtyřech letech výroby představuje modernizovanou verzi svého úspěšného modelu střední třídy s ještě uhlazenějšími tvary a sportovnějším charakterem.

Vnější design s ještě sportovnějším vzhledem
Maska chladiče Singleframe je širší a nižší. Profil je definován výraznými „svaly“ nad blatníky a ramenní linií, umístěnou v nižší poloze mezi nimi. Výsledkem jsou nepřehlédnutelné kontury nad koly, které zřetelně prozrazují geny quattro.

Světlomety LED jsou nyní součástí sériové výbavy modelu Audi A4. Vrcholná verze světlometů je vybavena technikou Matrix LED se zcela automatickým ovládáním dálkových světel. Novinkou je také koncept výbavových linií. Kromě základní varianty jsou k dispozici verze exteriéru advanced a S line. Nabídku doplňují modely S a A4 allroad quattro se specifickým vzhledem. Zákazníci mají na výběr 12 barev laků, včetně nového odstínu šedá Terra.

Horizontální linie převládají také v kultivovaném interiéru modelu Audi A4. Uprostřed přístrojové desky je umístěn velký displej MMI touch, natočený mírně k řidiči, který je centrálou nového ovládacího systému. 

Progresivní síťové propojení
Nový systém MMI v rozsáhle síťově propojeném modelu Audi A4 se ovládá podobně jako moderní chytrý telefon. Displej MMI touch s akustickou zpětnou vazbou přebírá funkce dosavadního otočného tlačítka na tunelu středové konzoly.

Další funkcí nového systému je hlasové ovládání hovorovou řečí, které rozumí mnoha formulacím používaným v každodenní komunikaci.

Navigační systém modelu Audi A4 je ještě mnohostrannější a uživatelsky přívětivější. Portfolio služeb Audi connect a Audi connect plus zahrnuje mnoho internetových služeb, včetně služeb „Car-to-X“, které využívají kolektivní inteligenci flotily vozidel Audi. Kromě informací o dopravních značkách a nebezpečích, jakož i služby On-Street Parking, jsou novinkou informace od semaforů.

Služby Audi connect nouzové volání a servis se dodávají sériově. Bezplatná aplikace myAudi App zajistí těsné propojení chytrého telefonu zákazníka s automobilem. Na přání dodávaná funkce Audi connect klíček umožňuje odemknutí a zamknutí vozidla i spuštění motoru prostřednictvím kompatibilního chytrého telefonu Android.

Zákazníci mají na výběr tři varianty panelu sdružených přístrojů: dva částečně analogové informační systémy nebo – ve spojení se systémem MMI plus – zcela digitální panel přístrojů Audi virtual cockpit plus. Řidič ovládá 12,3“ displej s rozlišením Full HD na multifunkčním volantu a k dispozici má tři režimy zobrazování. Průhledový displej promítá důležité informace přímo do zorného pole řidiče.

Pro modely A4 je nabízen velký počet asistenčních systémů. Systémy, které se dodávají na přání, jsou sdruženy do paketů „Tour“, „City“ a „Parking“. Mimořádně důležitým systémem v paketu „Tour“ je adaptivní tempomat včetně funkce Stop & Go, který automaticky udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu. Ve spojení s asistentem pro předvídavou a hospodárnou jízdu dokáže A4 i bez vpředu jedoucího vozidla předvídavě zpomalovat a zrychlovat. Za tím účelem vyhodnocuje informace z komunikace „Car-to-X“, data navigačního systému a dopravní značky.

Rozsáhlá elektrifikace pohonu 
Audi bude v době zahájení prodeje v Evropě nabízet pro modelovou řadu A4 šest přeplňovaných motorů. Rozsah jejich výkonů sahá od 110 kW do 255 kW – od modelu Audi A4 35 TFSI až po Audi S4 TDI. O trochu později budou do nabídky zařazeny další dvě jednotky s přeplňováním turbodmychadlem: 30 TDI s výkonem 100 kW a 35 TDI s výkonem 120 kW. 

Tři motory, nabízené v době příchodu na trh, jsou vybaveny částečně hybridním systémem (MHEV) s 12V elektrickou sítí. V každodenním provozu ušetří systém MHEV na základě interních měření společnosti Audi až 0,3 litru paliva na 100 kilometrů.

Pro každý z šesti motorů je k dispozici na míru střižené převodné ústrojí, které může zahrnovat mechanickou převodovku, sedmistupňovou převodovku S tronic nebo osmistupňovou převodovkou tiptronic a pohon předních kol nebo pohon všech kol quattro. S výjimkou vstupní verze TFSI jsou všechny verze modelu A4 sériově vybaveny převodovkou s automatickým řazením. Mechanickou převodovku má verze 35 TFSI s výkonem 110 kW. Krátce po uvedení na trh bude následovat verze 40 TDI s výkonem 140 kW, pohonem předních kol a mechanickou převodovkou.

Síla turbodieselu: Audi S4 TDI
Oba modely S v rámci modelové řady A4 – Audi S4 TDI a S4 TDI Avant – jsou nyní pro evropské trhy vybaveny vznětovým motorem V6. Jednotka 3.0 TDI kombinuje podmanivou hnací sílu v každé situaci, kultivovaný běh a dlouhý dojezd. Její nejvyšší výkon je 255 kW a maximální točivý moment 700 N.m. S4 TDI Limuzína zrychlí díky tomu z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy a nejvyšší rychlost této verze je elektronicky omezena na 250 km/h. Audi S4 TDI je touto kombinací výkonu, točivého momentu a hospodárnosti ve svém segmentu jedinečné.

Elektricky poháněné dmychadlo EAV zaručuje výjimečné výkony při rozjezdu a téměř okamžitý nárůst hnací síly při sešlápnutí pedálu plynu. Dmychadlo EAV je napájeno z nové hlavní elektrické sítě s napětím 48 V, jejíž součástí je také systém částečně hybridního pohonu. K hlavní elektrické síti s napětím 48 V je prostřednictvím výkonného měniče DC/DC připojena vedlejší elektrická síť s napětím 12 V. Srdce částečně hybridního systému dosahuje při zpomalování maximálního rekuperačního výkonu až 8 kW. Částečně hybridní systém modelů S má potenciál snížit spotřebu paliva v reálném provozu až o 0,4 litru na 100 kilometrů.

Pro všechny silnice a cesty: Audi A4 allroad quattro
Audi A4 allroad quattro snoubí vysokou úroveň jízdního komfortu a dobré terénní vlastnosti díky pohonu všech kol quattro a zvýšení světlé výšky o 35 milimetrů. Komfort a dynamiku posouvá na ještě vyšší úroveň na přání dodávaný specifický podvozek allroad s adaptivními tlumiči.

Audi A4 allroad quattro se dodává se třemi motory – jedním zážehovým a dvěma vznětovými. Sériová výbava zahrnuje převodovky s automatickým řazením.

Speciální edice Audi A4 edition one
Značka se čtyřmi kruhy nabídne při uvedení na trh speciální edici modelu A4 s označením „edition one“. Karosářské verze Limuzína a Avant jsou na výběr se třemi variantami pohonu – 2.0 TFSI o výkonu 180 kW (245 k), 2.0 TDI o výkonu 140 kW (190 k) a 3.0 TDI o výkonu 170 kW (231 k). Vnější design vychází z paketu S line exteriér, který doplňují výrazné detaily, například z paketu černých ozdobných prvků. Pro interiér má zákazník na výběr pakety design selection a interiér S line.

Uvedení na trh v Evropě
V Německu a Evropě budou modely Audi A4 a Audi S4 s motorem TDI uvedeny na trh na podzim 2019.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků