10 / 3 810

Akce Nissan Futures odhalila plány budoucnosti technologií Intelligent Power, Intelligent Driving a Intelligent Integration

6.12.2016 |  Štítky: Nissan | autonomní vozy

Nissan uspořádal druhou akci Nissan Futures zaměřenou na technologie autonomního řízení, umělou inteligenci a budoucnost připojených vozidel. Tato prezentační akce společnosti Nissan, doplněná o sérii zásadních oznámení, navazuje na firemní strategii Inteligentní mobility. Společnost odhaluje své plány budoucnosti technologií Intelligent Power, Intelligent Driving a Intelligent Integration.

Vizí Inteligentní mobility si Nissan klade za cíl dosáhnout nulových emisí a nulového počtu smrtelných nehod. Tato vize směřuje utváření portfolia výrobků a technologií Nissan a určuje styl rozhodování o tom, jak mají být automobily poháněny, ovládány a jaké bude jejich místo ve fungování společnosti. Akce Nissan Futures se těmto otázkám věnuje přímo a poskytuje platformu ke sdílení myšlenek firmy a jejich odborných zkušeností k diskusím o budoucnosti mobility.

Na akci Nissan Futures, zahrnující řadu oznámení a inspirativních vystoupení a praktických demonstrací, se potkali přední průmysloví činitelé, zástupci médií, obchodní partneři a zainteresované subjekty ze státní správy k podnětným debatám inspirujícím k revoluci Inteligentní mobility.

Nissan zde udělal celou řadu průlomových oznámení týkajících se autonomního řízení a technologií baterií nové generace. Patří k nim:

  • Představení zprávy Freeing the Road: Shaping the future for autonomous vehicles, nejkomplexnější evropské zprávy zkoumající postoje zákazníků a vládních politik k technologiím autonomního řízení. Tato zpráva, vypracovaná think-tankem Policy Network a doplněná rozsáhlým spotřebitelským průzkumem 6 000 respondentů v šesti evropských zemích, osvětluje, co je zapotřebí k vytvoření společenského a legislativního prostředí, které by umožnilo rozvoj této nové technologie.
  • Rozšíření portfolia řešení xStorage HOME společností Nissan a Eaton pro ukládání energie pro domácnosti na šest produktů. Systém xStorage HOME, představený letos v květnu, dává zákazníkům větší kontrolu nad tím, jak a kdy energii ve svých domácnostech spotřebovávají. Toto oznámení přichází společně se zahájením předprodeje zařízení xStorage HOME v Německu, Norsku a Spojeném království.
  • Uvedení komerčního řešení ukládání energie xStorage Buildings společností Nissan a Eaton na trh, které bude v rámci významného desetiletého kontraktu napájet světoznámý stadion Amsterdam ArenA. S použitím ekvivalentu 280 bateriových sestav vozu Nissan LEAF bude tento největší systém ukládání energie v Evropě zajišťovat záložní napájení při velkých akcích na tomto stadionu s kapacitou 55 000 diváků.

Předseda představenstva společnosti Nissan Europe Paul Willcox uvedl: „Budoucnost nabízí ohromné možnosti pro ty, kteří jsou dost odvážní na to, aby se vydali novou cestou a uváděli do života technologie budoucnosti. Naší ambicí je použít náš zápal a více než stoleté zkušenosti z působení v automobilovém průmyslu k vytváření čistšího, bezpečnějšího a udržitelnějšího prostředí k životu. Naše strategie Intelligent Integration roste, strategie Intelligent Driving se realizuje a naše vize Intelligent Power je větší a silnější než kdy dříve.“

„Jsme nadšeni, že můžeme dnes tyto úspěchy sdílet se světem, neboť jsme přesvědčeni, že pomohou zažehnout společenskou revoluci v oblasti služeb inteligentní mobility a řízení spotřeby energie.“

O společnosti Nissan Motor Co. Ltd. 

Společnost Nissan je globální výrobce automobilů a pod značkami Nissan, Infiniti a Datsun nabízí kompletní portfolio více než 60 modelů. Ve fiskálním roce 2015 prodala celosvětově přes 5,4 milionu vozů a vykázala tržby ve výši 12 190 miliard jenů. Společnost Nissan zkonstruovala, vyrábí a prodává světově nejprodávanější elektromobil všech dob, Nissan LEAF. Globální ústředí společnosti Nissan v japonské Jokohamě řídí provoz v šesti regionech: ASEAN a Oceánie, Afrika, Střední východ a Indie, Čína, Evropa, Latinská Amerika a Severní Amerika. Nissan spolupracue od března roku 1999 s francouzskou automobilkou Renault a od roku 2016 s Mitsubishi Motors v rámci aliance Renault-Nissan.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků