10 / 3 590 další
A6 Avant pro jízdu v terénu slaví 20. výročí
Novinky > A6 Avant pro jízdu v terénu slaví 20. výročí
Čtvrtá generace modelové řady Audi A6 allroad quattro přichází na trh u příležitosti 20. výročí debutu tohoto jedinečného modelu, který si získal mnoho věrných zákazníků.
Výkonné motory V6 TDI nabízejí velkou hnací sílu pro jízdu s přívěsem o hmotnosti až 2,5 tuny. Díky specifickému vzhledu a v porovnání s předchůdcem ještě individuálnějším možnostem výbavy osloví A6 allroad quattro zákazníky, kteří oceňují kombinaci působivého designu, praktické mnohostrannosti a mimořádného komfortu.
Audi A6 allroad quattro: velké všestranné Audi
Tato verze se cítí jako doma na silnici i v terénu a kromě toho nabízí také mimořádně velkou tažnou sílu pro jízdu s těžkým přívěsem. Díky sériově dodávanému pohonu všech kol a adaptivnímu vzduchovému odpružení s nastavitelnou světlou výškou disponuje vyšší úrovní terénních vlastností, zároveň však umožňuje dynamickou a komfortní jízdu na silnicích.
Kromě speciálně přizpůsobeného podvozku nabízí A6 allroad quattro ve své sériové výbavě také další komfortní funkce, jako je asistent pro sjíždění strmých svahů nebo asistent pro sledování úhlu náklonu. Díky tomu snadno překoná veškeré nástrahy i při jízdě mimo zpevněné cesty. Při jízdě v lehkém terénu si může řidič aktivovat na displeji MMI ukazatel aktuálního podélného a příčného náklonu. Řidič je upozorňován na akutní nebezpečí převrácení. Asistent pro sjíždění strmých svahů omezuje rychlost jízdy, kterou si řidič může nastavit v rozsahu od 2 do 30 km/h. V případě potřeby jsou všechna čtyři kola individuálně a selektivně přibrzďována. Speciální funkce brzdového systému ABS umožňuje na sypkém povrchu vytváření klínů před koly, čímž přispívá k ještě efektivnějšímu zpomalení vozidla. V režimu offroad systému řízení jízdní dynamiky Audi drive select jsou všechny systémy, důležité pro jízdní dynamiku, včetně stabilizačního systému, nastaveny pro terénní podmínky.
Originální charakter – jednoznačný design a specifický vzhled
Nový model A6 allroad quattro se vyznačuje ještě vytříbenějším „offroadovým“ vzhledem než předchůdce. Exteriér ve spojení s individuální vnitřní výbavou pro mnohostranné využití umocňuje silný charakter nového modelu.
Pro model allroad specifické podélné střešní nosiče a okenní lišty, spodní ochranný panel a ozdobné lišty na difuzoru i mezi zadními světlomety mohou být buď černé, nebo v odstínu hliníku.
Paleta barev laků pro nové Audi A6 allroad quattro zahrnuje jedenáct odstínů. Novinkou je pro allroad specifická zelená Gavial, jejíž vznik byl inspirován specifickou barvou prvního modelu z roku 1999.
Interiér je k dispozici ve třech barvách – černá, perleťová béžová a hnědá okapi. Sedadla jsou sériově čalouněna kombinací černé tkaniny a koženky. Alternativně jsou k dispozici béžové nebo hnědé odstíny, ale také ušlechtilá kůže Valcona v perforované variantě.
Ještě ušlechtilejší interiér nabízí allroad line. Tato varianta zahrnuje sportovní sedadla, čalouněná kombinací Alcantary a kůže v dvoubarevném provedení – šedá petrol a černá. Ozdobné obložení a pedály jsou z hliníku, dalšími poutavými prvky jsou osvětlené prahové lišty s logem.
Pro mimořádné nároky – pohon, podvozek a výbava
Audi nabízí nový model A6 allroad quattro na evropském trhu se třemi motory V6 TDI, které se vyznačují vysokým točivým momentem a velkou tažnou sílou pro jízdu s přívěsem. Všechny agregáty mají zdvihový objem tři litry a v porovnání s předchůdci jsou v mnoha ohledech nově koncipovány.
Motor 3.0 TDI je na výběr ve třech výkonových stupních. V prvním případě poskytuje nejvyšší výkon 170 kW a dosahuje nejvyšší rychlosti 250 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva EU, vypočtená na základě hodnot, zjištěných podle metodiky WLTP, je u modelu A6 allroad quattro 45 TDI 5,9–5,8 litru. V modelu A6 allroad quattro 50 TDI poskytuje motor nejvyšší výkon 210 kW, nejvyšší rychlost (elektronicky omezená) 250 km/h, spotřeba paliva 5,9–5,8 litru. Vrcholným agregátem pro nový model A6 allroad quattro je 3.0 TDI s nejvyšší výkonem 257 kW. Spotřebuje 6,6–6,4 litru paliva.
Hnací sílu všech tří motorů TDI přenáší osmistupňová převodovka tiptronic. Rovněž sériově dodávaný trvalý pohon všech kol quattro je ideálně doplněn systémem selektivního rozdělování točivého momentu mezi jednotlivá kola. Při dynamické jízdě jsou v zatáčce mírně přibrzďována vnitřní kola, aby se zabránilo jejich prokluzu.
Tři motory TDI jsou sériově vybaveny částečně hybridním systémem MHEV (MHEV = Mild Hybrid Electric Vehicle) značky Audi. Díky němu je jízda ještě komfortnější. Spotřeba paliva v reálném provozu je navíc až o 0,4 litru na 100 kilometrů nižší. Systém MHEV pracuje na základě nové hlavní elektrické sítě s napětím 48 V.
Vrcholným prvkem výbavy jsou všestranně elektricky nastavitelná sedadla s variabilními bočními polštáři, které lze doplnit masážní funkcí.
„Digital Native“ – informační a zábavní systémy, konektivita a asistenční systémy
A6 allroad quattro sází na rozsáhlou nabídku informačních a zábavních systémů svých sesterských modelů A6 a A7. Zcela digitální ovládací systém, tvořený velkým horním displejem – v největší verzi s úhlopříčkou 10,1 palce – slouží k ovládání informačního a zábavního systému. Nový model A6 allroad quattro může být na přání vybaven také digitálním panelem přístrojů Audi virtual cockpit plus, jehož 12,3“ displej se ovládá multifunkčními tlačítky na volantu. Skvělým doplněním je rovněž na přání dodávaná vrcholná verze informačního a zábavního systému – MMI Navigation plus včetně modulu LTE a hotspotu WLAN. Navigační systém se učí na základě projížděných tras a řidiči předkládá při výběru trasy příslušné návrhy. Výpočet trasy probíhá online na serverech poskytovatele služeb HERE a souběžně také ve vozidle. Na přání dodává Audi head-up displej.
Asistenční paket Tour zahrnuje mimo jiné asistenta pro hospodárnou jízdu, adaptivního asistenta řízení a asistenta pro stav nouze. V paketu City obdrží klienti asistenta pro průjezd křižovatkou a systém pro upozorňování na nebezpečí při vystupování. Zdrojem dat pro všechny uvedené systémy je centrální řídicí jednotka asistenčních systémů (zFAS = zentrales Fahrerassistenzsteuergerät), která nepřetržitě vypočítává obraz okolí vozidla.
Exkluzivní nabídka při uvedení na trh – speciální edice „20 years allroad“
V době uvedení nového modelu A6 allroad quattro na trh nabídne Audi speciální edici „20 years allroad“ s individuální konfigurací vnější a vnitřní výbavy. Na výběr budou tři barvy laku: zelená Gavial, bílá Glacier a hnědá Soho. Paket černých ozdobných prvků je rozšířen o specifické kruhy Audi a kryty vnějších zpětných zrcátek.
Prodej nového modelu Audi A6 allroad quattro bude v České republice zahájen na počátku léta, cena ještě nebyla stanovena.
Autor: Autosystem.cz