10 / 3 916

10 000 evropských zákazníků si objednalo nový Nissan LEAF za pouhé dva měsíce

22.12.2017 |  Štítky: Nissan | elektromobily


 
Když byla v roce 2010 na evropský trh uvedena první generace vozu LEAF, většina konkurenčních výrobců automobilů byla k této inovaci společnosti Nissan velmi skeptická. Nadále se soustředili zejména na zdokonalování spalovacích motorů.
 
A jak vypadá situace po osmi letech? Změnil se postoj a zájem zákazníků o elektromobily, poptávka po nich se od roku 2012 zpětinásobila. Nyní naprostá většina automobilek vyvíjí svou vlastní první generaci elektromobilů.
 
Během toho Nissan stavěl na zkušenostech a zpětné vazbě 83 000 majitelů Nissanu LEAF a vyvinul zcela nový vůz.
 
Nový Nissan LEAF se od svého evropského představení v říjnu 2017 těší nebývalému zájmu zákazníků. Za dva měsíce bylo v celém regionu objednáno 10 000 vozů a očekává se další nárůst, až vůz v únoru 2018 přijde do showroomů Nissan.
 
Ve stejné fázi v roce 2010 se objednávky zákazníků na původní LEAF daly počítat ve stovkách, neboť zákazníci stáli před novou a vzrušující, nicméně stále neprověřenou technologií.
 
Gareth Dunsmore, ředitel divize elektromobilů společnosti Nissan Europe, k tomu říká: „Nesmírně nás těší hmatatelný zájem zákazníků o nový LEAF, protože potvrzuje vedoucí postavení Nissanu v segmentu elektromobilů. Nový LEAF však není jen novou generací elektromobilu, ale také ikonou vize Inteligentní mobility Nissan v Evropě.“
 
Od globálního představení v září v Japonsku soustavně po celé Evropě narůstá zájem zákazníků o nový LEAF. Na začátku října byly na akci Nissanu Futures 3.0 v norském Oslu představeny první specifikace vozidla a předprodejní ceny. Od toho okamžiku mohli zákazníci u svých místních prodejců Nissanu začít objednávat nový LEAF.
 
Zatím byl zájem zákazníků o nový LEAF poháněn především příznivými ohlasy v médiích. Vůz získával chválu za spoustu nových inovací a technologií, které přináší, včetně systému podpory řidiče Nissan ProPILOT a systému Nissan e-Pedal, který pomocí regenerativního brzdění omezuje až o 90 % interakci řidiče s brzdovým pedálem.
 
Pozoruhodné je, zákazníci si objednali 10 000 vozů, aniž by byl nový LEAF fyzicky dostupný u prodejců Nissan ke zkušební jízdě a bez přímé spotřebitelské reklamy a propagace.
 
S tím, jak se blíží formální zahájení prodeje, se na všech evropských trzích momentálně formuje kompletní modelová nabídka a ceny pro uvedení nového vozu LEAF na trh.
 
V evropském výrobním závodu Nissanu v britském Sunderlandu byla nedávno zahájena výroba nového vozu LEAF. Výroba by rychle měla naběhnout na optimální tempo, aby pokryla poptávku zákazníků.
 
První vozy se k zákazníkům dostanou počátkem února 2018.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků